Danes sem oddelal par ur v polnilnici vode. Moja naloga je bila kontrola zamaškov na malih plastenkah katere smo polnili. Od vrste plastenk ki so se vozile mimo mene je bila neustrezna približno vsaka 20-ta. In to po tem, ko je pred mano kolegica že pobrala pol iz traku. Torej je bilo po grobi oceni zavrnjenih izdelkov kakih 10%. Zavrnjene plastenke smo nato spraznili v odtok, po tem pa smo izgubili še nekaj časa z odstranjevanjem zamaškov, in varnostnih plomb iz plastenk, da bi jih lahko ponovno napolnili, nekaj pa jih je zmečkanih ali drugače poškodovanih šlo naravnost v smeti.
Vseeno je ta mala proizvodnja verjetno jama zlata za lastnika. Po hitrem izračunu in oceni čez palec … Na uro smo napolnili in zapakirali kakih 2000 plastenk. V trgovini stanejo nekje med 0.9$ in 2$. Konzervativno recimo, da trgovina pobere približno pol marže, kar nanese na približno 1000$ zapakiranih plastenk na uro. Za trakom in okrog njega nas je delalo 5 popotnikov z nekje okrog minimalne plače ter dva redno zaposlena. Verjetno tudi onadva nista plačana ogromno, optimistično recimo 25$ na uro. Za plače delavcev skupaj nanese manj kot 150$ na uro. Seveda je še nekaj stroškov s plastenkami, zamaški, elektriko, transportom, birokracijo, morebitnimi dajatvami za črpanje vode (vrtino imajo na dvorišču) … Vseeno si težko predstavljam, da vse to skupaj nanese več kot dodatnih 150$ na uro.
Zgornje ocene so popolnoma “čez prst” (popravite me v komentarjih), a nagibal sem se v konzervativno smer. V primeru, da nisem ničesar večjega pozabil pridemo na nekje 700$ dobička na uro dela. Proizvodnja včasih obratuje tudi ponoči, kar namiguje, da imajo dovolj dela. Pa tudi, če delajo le 40 ur na teden, se zdi, da jim ne bi smelo biti težko najti banke, ki bi bila pripravljena ponuditi posojilo za izgradnjo hangerja in nakup polnilca in pakrinice.
1 thought on “Prodajanje tople vode”